Аналітика
Не даючи універсальних алгоритмів дій, книга містить ряд практичних порад щодо тактики поведінки потерпілого, або його представника на початкових етапах розслідування кримінального провадження. Ці поради сприятимуть захисту прав, законних інтересів потерпілого, відшкодуванню заподіяної злочином шкоди та притягненню винних до відповідальності.
Крім того, у книзі описується процесуальний інструментарій взаємодії з органами досудового розслідування та прокуратури, як в цілому, так і у разі неналежного розслідування кримінального провадження та невиконання правоохоронцями своїх професійних обов’язків.
Ця книга дасть Вам певне розуміння того, як потерпілому або його представнику не бути пасивним спостерігачем процесу розслідування злочину, а стати активним процесуальним гравцем та захистити порушені права.
Продовжуючи дискусію навколо «поправок Лозового», варто звернути увагу на проблему захисту осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, від свавілля з боку сторони обвинувачення. У цьому питанні гарантії КПК мають розширюватися.
Довго питання строків досудового розслідування для відповідних органів було другорядним.
Ситуація змінилась після того, як у кримінальному процесуальному законодавстві були передбачені наслідки недотримання строків — закриття кримінальних проваджень без права їх подальшого реанімування.
Тож не дивно, що прості правила обчислення та продовження строку досудового розслідування на практиці викликають численні питання й критику з боку представників правоохоронних органів.
Опубліковано текст Указу Президента України №21/2024 "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 23 січня 2024 року "Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану".
10.08.2023 року Верховною Радою України прийнято за основу зі скороченим строком підготовки проект закону, що стосується обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану.